سبد خرید 0

وبلاگ

تعریف تحلیل بنیادی

تحلیل بنیادی به بررسی دقیق عوامل بیرونی و درونی که ممکن است بر روند حرکت قیمت سهام و به تبع آن بر بازده دارائی‌های مالی تاثیر گذارد می‌پردازد. عوامل و متغیرهای متعددی در بازار سرمایه و در سطح کلان کشور بر قطعیت کسب سود یا عدم قطعیت آن تاثیرگذار است. همچنین این عوامل بر تغییرات قیمت دارائیهای مالی اثر می‌گذارند.

تحلیل بنیادی به دنبال یافتن ارزش کالای سرمایه‌ای است. در تحلیل بنیادی سوال اساسی این است که آیا کالای مورد نظر ارزش خرید یا نگهداری دارد؟

این ارزشگذاری‌ها مبنای مختلفی دارند، می‌تواند اقتصادی یا مالی باشد. هر کدام از بازارها روش‌های متعددی برای ارزشگذاری دارند. هر بازاری مؤلفه‌های خاص بنیادی خود را دارد.

 

بازار کالا از الگوهای خرید و فروش فصلی، تاثیرات دولت بر بازار، بحران‌های منطقه‌ای و …. تاثیر پذیر است.

بازار ارز متاثر از اخبار سیاسی، اقتصادی ، بحران‌ها ، اخبار کلان اقتصادی و اخبار ارزهای مرتبط می‌باشد. بازار سهام به گزارشات مالی شرکت‌ها، اخبار سیاسی، اجتماعی، روابط سیاسی و بحران‌ها واکنش نشان می‌دهد.

بازار انرژی بازاری حساس بر خبرهای موجود در مناطق تولید محصولات بازار انرژی می‌باشد. بازار اوراق در اقتصادهای قوی به عنوان بازار بدون ریسک یا با ریسک کم به بازار سهام، ارز و طلا واکنش سریع نشان میدهد. بازار مسکن متاثر از بحران‌های منطقه‌ای و جغرافیایی و وضعیت کلی اقتصادی می‌باشد.

ادامه ویدیوی تحلیل تکنیکال

مدت زمان این ویدیو 40 دقیقه است و در آن به بررسی تحلیل تکنیکال پرداخته شده است

تحلیلگران بنیادی با بررسی دقیق انواع شرایط ارزش ذاتی کالای سرمایه ای را بررسی نموده و سپس با مقایسه ارزش ذاتی و قیمت روز کالای سرمایه ای اقدام به خرید و فروش می نمایند.

اگر ارزش ذاتی از قیمت روز پایین‌تر باشد، کالای سرمایه‌ای فروخته می‌شود.

اگر ارزش ذاتی از قیمت روز بالاتر باشد، کالای سرمایه‌ای خریداری می‌شود.

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

Call Now Button